Položeni vijenci u prigodi 29. obljetnice VRO Bljesak

Prigodom 29. obljetnice vojno-redarstvene operacije Bljesak uz spomenik poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade položeni su vijenci i zapaljene svijeće u spomen na sve poginule sudionike Bljeska i sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje.

Počast su odali predstavnici Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Požeško-slavonske županije, izaslanstvo Požeško-slavonske županije predvođeno zamjenikom županice Ferdinandom Trohom, izaslanstvo Grada Požege predvođeno gradonačelnikom Željkom Glavićem, zajedničko izaslanstvo gradova i općina Požeško-slavonske županije, Vojarna 123. brigade hrvatske vojske, Dočasnička škola Damir Tomljanović Gavran i Bojna za obuku dragovoljnih ročnika, Policijska uprava požeško-slavonska, voditelj Područnog odsjeka za poslove obrane Požega te voditelj Područne jedinice Požega Ministarstva hrvatskih branitelja, predstavnici Hrvatske demokratske zajednice Požeško-slavonske županije i Socijaldemokratske partije Požeško-slavonske županije.

Vojno-redarstvena operacija Bljesak započela je 1. svibnja 1995. godine kada su združene snage Hrvatske vojske i Specijalne policije Republike Hrvatske porazile neprijatelja te oslobodile zapadnu Slavoniju. U VRO Bljesak sudjelovalo je oko 7200 hrvatskih vojnika i policajaca. Poginuo je ili od posljedica ranjavanja preminuo je 51 hrvatski branitelj, a 162 branitelja su ranjena.